KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13824557
nr 1382 4557
Hans Prins
(f. 1908), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1975. Olja på duk, 59x80cm, yttermått inklusive ram: 61x82cm
Hans Prins, svensk målare och tecknare född utanför Leksand 1908.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 1 mars 2021
kl 19:07:25
27/2 13:15:52
100 kr
27/2 20:54:07
Hans Prins
Läs mer om Hans Prins